Krmítka pro přezimující ptáčky

I ptačí krmítka mají svá určitá pravidla, která přispějí ptáčkům k pohodlnému příjmu podávané potravy. Většina krmítek je určena pro malé ptáčky jako jsou například sýkorky, vrabci, kosáci, pěnkavy, zvonci a tak dále. Proto je důležitá jejich velikost. Pakliže chcete zabránit přístupu do krmítka holubům, či hrdličkám, volte spíše menší krmítko, nebo alespoň přístup dovnitř přizpůsobte k velikosti menšího ptactva.

domeček pro ptáčky

Fantazii se meze nekladou, ale přece…

I ptačí krmítko má svá konstrukční doporučení. K výrobě je nejvhodnější dřevo. Nemusí být masiv, ale bohatě postačí i například smrk. Pokud chcete zabránit jeho brzkého rozpadu, je dobré dřevo důkladně ošetřit, aby se krmítku zajistila dlouholetá životnost. K tomu nám postačí dva nátěry kvalitní laku určeného pro venkovní užití.
zasněžené krmítko
Krmítko by mělo být uvnitř ohraničeno alespoň dvou centimetrovou ohrádkou. Pokud ptáčkům nabízíme různé druhy semínek, je škoda, když i při slabším větru jejich dobroty popadají z krmítka na zem. Velkou roli v ptačích jídelnách zastává i osazení střechy. Střecha šikmého tvaru nezastává pouze estetickou funkci. Její účel je stejný jako u těch našich. I pro ptáčky je dobré zajistit dostatečně chráněné místo před kapající vodou a sněhem.
ptáčci a ptačí krmítko

Na internetu jsou desítky podrobných návodů, jak zhotovit pěkné a funkční krmítko. Na jejich zhotovení se rádi podílejí i vaše malé ratolesti. Krmítka můžete různě zdobit a vytvářet například miniatury skutečných domů. Mít na zahradě, či na balkoně pěkné krmítko, které nezaujme pouze ptačí populaci, ale otočí se za ním i vaši sousedé – je při nejmenším roztomilé. Výroba krmítka může být společnou aktivitou celé rodiny. Bude vás tak těšit nejeden zimní den, kterým pomůžete přečkat ptáčkům krušné a mrazivé chvíle. Pohled na krmítko s pestrou osádkou více druhů ptáčku stojí určitě za to.

3.9
20
Hobby / by

Post Author: